Ulubieni reżyserzy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ulubieni reżyserzy

Jak w tytule ;D Którzy twórcy szczególnie Was zachwycili,mozę macie faworytów ?



PostWysłany: Wto 23:04, 04 Sie 2009
Rox666
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 31 Lip 2009

Posty: 31

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Kieślowski, Andriej Tarkowski, Akira Kurosawa.



_________________




Ważne, żeby iść. K. Kieślowski

WYZNAJE NIEMODNA WIARE ... WIARE W CZLOWIEKA

PostWysłany: Czw 11:45, 06 Sie 2009
Karola
Pediatra
Pediatra



Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 2

Posty: 413

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Darren Aronofsky - po prostu genialny. Naprawdę niewielu reżyserów potrafi sprawić, że po skończonym filmie jeszcze dłuuugo siedzę w bezruchu, wpatrując się w ciemny ekran, a moje serce wali jak szalone. Co więcej, nie mogę wyzbyć się uczucia, jakby ktoś dokonał zabiegu trepanacji mojej czaszki w trakcie oglądania :twisted: Na temat jego filmów mogłabym napisać wiele, tylko po co? I tak nie jestem w stanie oddać kunsztu tego artysty.


Kolejnym geniuszem jest Jonathan Demme. Może i nazwisko mało znane, ale o "Milczeniu Owiec", "Filadelfii" czy "Dzikiej namiętności" słyszał pewnie każdy.


Nie mogłabym też nie wspomnieć o Allanie Konigsbergu, czyli Woodym Allenie;) Tego pana po prostu uwielbiam! Zwłaszcza w wersji z lat 70. i 80., kiedy stworzył "Annie Hall" (moim zdaniem najlepszy jego film), "Manhattan", "Zelig" czy "Purpurową różę z Kairu". Potem świetna była jeszcze "Jej wysokość Afrodyta", "Mężowie i żony", "Drobne cwaniaczki", "Przejrzeć Harry'ego"... No dobra, kocham tego Allena z XX wieku;) Na to, co teraz tworzy patrzę z lekkim grymasem na twarzy.


Z polskich reżyserów typuję Marka Koterskiego. Za Adasia Miauczyńskiego - faceta dla którego "prawdziwym piekłem jest najbliższe pięć minut życia".



PostWysłany: Nie 20:47, 09 Sie 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakoś nigdy nie oceniałam filmów ze względu na to, kto reżyseruje. Nigdy też nie miałam ulubionego - sama nie wiem czemu. Ale ostatnio zaczełam sobie oglądać zaległe filmy i powtarzać te, które już widziałam. I moge spokojnie wymienić 3 reżyserów, których bardoz lubię.
Sergio Leone - za jego "dolarową trylogię" i odkrycie Eastwooda i stwoprzenie z niego ikony. Uwielbiam w jego filmach to, ze potrafi w każdej przedłużającej się scenie stworzyć takie napięcie, że 5 minut ciszy cię zaciekawi. Prawdziwe antywesterny, które pokazują brud i obłudę dzikiego zachodu. Ironia losu, ze Włoch zrobił to najlepiej a nie Amerykanie.
Akira Kurosawa - Albo go się wielbi albo nienawidzi. Ja należe do grupy fanów. Tak jak przy Leon - 3,5 godziny filmu a nic mnie nie nudzi. Genialne psotaci, historię, ponad czasowe (przykład - przenoszenie jego filmów i robienie remaków w formie westernów). Kocham go też za to, że dobrze obsadzał aktorów. Szczególnie Toshiro Mifune. Aktor, który nawet oscarowo zagra drzewo.
Quentin Tarantino - no tu raczej tłumaczyć nie trzeba. Osoba, która z kiczu zrobi sztukę. "Mmmm, it's a very tasty burger!". Mistrz dialogów - to w nich tkwi magia jego filmów.



_________________



Ennonychus raptor vel Szczęki Przeznaczenia

PostWysłany: Pon 12:28, 10 Sie 2009
PannaN
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 13

Posty: 885

Miasto: Katowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do moich ulubionych reżyserów należą ( nie w kolejności symaptii do reżysera i jego filmów, bo po prostu się nie da ich tak ułożyć):

1. Tim Burton : Za klimat, który bezwzględnie i absolutnie lubię. Za dobre scenariusze i głębię, której niektórzy ,niestety, nie dostrzegają w jego filmach.

2. David Fincher : Bo lubię praktycznie każdy jego film, idelanie wpasowuje się w moje oczekiwania.

3. Lars Von Trier : W tym przypadku za jedno arcydzieło : Dogville. Dogville po prostu 'rozwala'.

Jeżeli chcę obejrzeć widowisko, to włączam sobie 4. Stevena Spilberga, który robi po prostu filmy, zawsze doskonale pamiętając, że nie kązdy film aspiruje do bycia Ojcem Chrzestnym.

Jeżeli oczekuję czegoś co wszyscy nazywają arcydziełem, a i tak większośc nie rozumie, oglądam 5. Kubricka albo 6. Hitchcocka, ewentualnie 7. Polańskiego. Jednakże co to tych panów, nie mogę ich ocenić perfekcyjnie, bo widziałem za mało ich filmów.

Tak na szybko to chyba tylko oni. Ale jak na kogoś wpadnę to dopiszę :)



_________________
'Można mnie nie lubić, ale nie ignorować'...
Hattrick-moja siostra, która okazała się bratem. Po prostu.

PostWysłany: Pon 13:10, 10 Sie 2009
Alan
Pulmonolog
Pulmonolog



Dołączył: 27 Lip 2009
Pochwał: 8

Posty: 1202

Miasto: Łódź
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie mój nr 1 to Quentin Tarantin. G-E-N-I-U-S-Z bez dwóch zdań :D
Lubię też Burtona (bo... Edward Nożycoręki... :zakochany: :D ), Allena (bo często ze śmiechu ląduję na podłogę), Rodrigueza (przede wszystkim za "Od zmierzchu do świtu") i Juliusza Machulskiego... ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć :wink:



_________________
Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja, bo od Niego pochodzi moja nadzieja. On jedynie skałą i zbawieniem moim, On jest twierdzą moją, więc się nie zachwieję. Ps 62, 6-7
Zapraszam na blog poświęcony Marilyn Monroe :) : http://normajean.blox.pl
ubranko mam od Charlotte_May

PostWysłany: Czw 10:41, 20 Sie 2009
JustynaLF
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 30 Lip 2009

Posty: 191

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tim Burton
Francis Ford Coppola
Lars von Trier
Woody Allen
David Lynch
Roman Polański
Stanley Kubrick
Alfred Hitchcock
Werner Herzog
Milos Forman

To mój TOP. Wszyscy panowie są niepowtarzalni, każdy z innego powodu :).



_________________
Whatever you are, don't be another brick in the wall!

PostWysłany: Pon 19:53, 09 Lis 2009
Katarzyna
Laryngolog
Laryngolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 3

Posty: 630

Miasto: Katowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ulubieni reżyserzy

Oto moja lista ( kolejność alfabetyczna):
:arrow: David Cronenberg ( Za "Existenz" )
:arrow: David Fincher ( Za "Siedem")
:arrow: Milos Forman ( Za "Lot nad kukułczym gniazdem")
:arrow: Jim Jarmusch ( Za " Kawa i papierosy")
:arrow: David Lynch ( Za " Lost Highway")
:arrow: Roman Polański ( Za " Nóż w wodzie")
:arrow: Manoj Nelliyattu Shyamalan ( Za " Szósty Zmysł" )
:arrow: Kevin Smith ( Za " Clerks")
:arrow: Quentin Tarantino ( Za " Wściekłe Psy" )
:arrow: Rob Zombie ( Za " Dom 1000 trupów")



PostWysłany: Pon 20:47, 09 Lis 2009
dr. lecter
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 06 Cze 2009

Posty: 9

Miasto: Białystok
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może ja się wypowiem:
Po pierwsze i najważniejsze - bezgranicznie kocham Quentina Tarantino i jego filmy. Jak do tej pory widziałam wszystko co nakręcił i chyba jest jedynym reżyserem, który nie zaliczył spadku formy. Pulp Fiction mogłabym oglądać w kółko :mrgreen: :mrgreen:
Pozatym lubię Burtona, Johara, Spielberga, Allena:)



_________________
Wyznaję Chaseronizm totalny :D
Każda Hambarr chaseronowa na pizzę zawsze gotowa
Ależ owszem, zgadza się – ona w schowku kryje się!
- by Chasper:*
Sinaj - my sweet soulmate :*:*
Moja zÓa maagdaa umilająca mi chwile w schowku :twisted: złota lista
Johnny, johnny, john--> http://johnnydepp.blox.pl/html

PostWysłany: Pon 22:27, 09 Lis 2009
Hambarr
Psychiatra
Psychiatra



Dołączył: 30 Lip 2009
Pochwał: 30

Posty: 3852

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze i najważniejsze - bezgranicznie kocham Quentina Tarantino i jego filmy.


Też bardzo lubię Quentina, z małym wyjątkiem. Jak Pulp Fiction mogę oglądać z częstotliwością raz na tydzień, tak Kill Billa nie potrafię strawić. Wiem, że to pastisz, że ironia - wiem. Mimo to, nie potrafię.



_________________
Whatever you are, don't be another brick in the wall!

PostWysłany: Pon 22:46, 09 Lis 2009
Katarzyna
Laryngolog
Laryngolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 3

Posty: 630

Miasto: Katowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Katarzyna napisał:
tak Kill Billa nie potrafię strawić

Serio? wow. Moim zdaniem to jeden z lepszych. Uma jest genialna:D



_________________
Wyznaję Chaseronizm totalny :D
Każda Hambarr chaseronowa na pizzę zawsze gotowa
Ależ owszem, zgadza się – ona w schowku kryje się!
- by Chasper:*
Sinaj - my sweet soulmate :*:*
Moja zÓa maagdaa umilająca mi chwile w schowku :twisted: złota lista
Johnny, johnny, john--> http://johnnydepp.blox.pl/html

PostWysłany: Pon 22:57, 09 Lis 2009
Hambarr
Psychiatra
Psychiatra



Dołączył: 30 Lip 2009
Pochwał: 30

Posty: 3852

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ridley Scott - bo kręcąc filmy maluje obrazy (jest po szkołach artystycznych)
Tim Burton - za fenomenalne szaleństwo a musi być szalony, żeby kręcić takie filmy ;)
David Fincher - głównie za "Siedem" ale też za jego filmowe "rozmowy" na temat zła, strachu, "ciemnej strony"
Terrence Malick - za "Cienką czerwoną linię"
Quentin Tarantino - za najbardziej zajmujące dialogi o niczym, chłopięcą frajdę opowiadania historii
Francis Ford Coppola - za klasyczne, mocne solidne kino
Steven Spielberg - za to, że chociaż pod względem tematów, historii nie podoba mi się część jego filmów to absolutnie do żadnego z nich nie mogę się o nic przyczepić w kategoriach szeroko rozumianej realizacji filmu, stara dobra szkoła (wszystkich młodych rezyserów od "trzęsącej kamery", "aktorów naturszczyków", "scenariuszy z kolana" i "montażu z zamkniętymi oczami" powinno się uczyć na jego filmach jak to wszystko powinno wyglądać :P )
David Lynch - za Miasteczko Twin Pekas, Blue Velvet, Dzikość serca, Diunę, za umiejętność zamiany zwykłej rzeczywistości zwykłych miejsc i ludzi w szalony sen Szalonego Kapelusznika (i za to jaki ubaw daje czytanie recenzji jego filmów pod hasłem "co artysta miał na myśli" :P

co do przewijającego się Larsa von Triera - powiem tak, "Przełamując fale" odważyłam się obejrzeć dopiero po trzech mocnych drinkach i tylko dla tego, że przepadam za Stellanem Skarsgardem :P von Trier jest dziwny, nie wiem czy dziwny w moim stylu w każdym razie strasznie dobijający a mnie raczej trudno dobić :P

dr. lecter napisał:
David Cronenberg ( Za "Existenz" )

:shock: myślałam że nikt oprócz mnie nie oglądał i nie lubi tego filmu :lol:

jak coś sobie jeszcze przypomnę to uzupełnię ;)


Ostatnio zmieniony przez le Soleil dnia Wto 11:48, 01 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz



_________________

DAVID BOWIE

PostWysłany: Sob 11:31, 28 Lis 2009
le Soleil
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 20 Lis 2009

Posty: 986

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

*Żarówka nad głową Jigsawa zapala się*

Do głowy przychodzą mi dwa nazwiska

Magdy Łazarkiewicz za Ostatni dzwonek :prosze:
Ten film po prostu trzeba obejrzeć! Jest genialny w każdym calu. Wrażenia piorunujące. Pamiętam, że oglądając go pierwszy raz na TVP Polonia spłakałem się jak bóbr. Od tamtego czasu regularnie do niego powracam.




Prawdziwa lekcja historii ;)


Warto wspomnieć o rewelacyjnej muzyce (Kaczmarski :brawo: ) i kreacjach aktorskich...
Do tego Dotyk- równie piękny, chociaż nieco "cięższy"

I kolejny polski reżyser -> okular, ciggaret -> Kieślowski :brawo: Mistrz nad mistrzami. Dekalogi są boskie! Mój ulubiony to VI
Bez końca z Szapołowską i Krótki film o miłości :twisted:

Tak się zastanawiałem, może ktoś rozwiązał tę zagadkę?
Kogo symbolizuje wg Was Barciś? Często przewija się w filmach Kieślowskiego i chyba we wszystkich dekalogach :?:



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Pon 23:13, 30 Lis 2009
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kogo symbolizuje wg Was Barciś? Często przewija się w filmach Kieślowskiego i chyba we wszystkich dekalogach
o to zagwózdkę żeś wymyślił, ale Kieślowski fakt, świetny reżyser

JigSaw napisał:
spłakałem się jak bóbr. Od tamtego czasu regularnie do niego powracam.


yy, widzisz, to byłby dla mnie argument, żeby więcej filmu nie oglądać :P dlatego, chociaż obejrzałam na przykład "Listę Schindlera" i "Dead man walking" i uważam je za filmy fenomenalne, genialne i każdy powinien je zobaczyć z wielu względów, drugi raz się pewnie z własnej woli za nie nie wezmę, zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ludzie lubią powtarzać traumatyczne przeżycia, ale to offtop ;)



_________________

DAVID BOWIE

PostWysłany: Wto 9:59, 01 Gru 2009
le Soleil
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 20 Lis 2009

Posty: 986

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O! Tu się jeszcze nie wypowiadałam ;). Lubuję się w sztuce filmowej, ale moim największym reżyserskim ulubieńcem jest Terry Gilliam/Kenneth Branagh i do już nieprzerwanie od wielu, wielu lat (niestety nie jestem w stanie wybrać, którego kocham bardziej :P). Gilliam tworzy niesamowite obrazy, niezapomniane, bardzo klimatyczne (wolę go zdecydowanie bardziej od Tima Burtona, chociaż jego również cenię). Z kolei Branagh to Mistrz adaptacji/ekranizacji i to nie tylko dramatów Szekspira (chociażby genialny Pojedynek z Cainem i Lawem). Ostatnio zachwyca mnie także Charles Chaplin.
Reżyserzy, których lubię, chociaż nie tak bardzo, jak w/w ;): Mira Nair, Tim Burton, Mani Ratnam (bollywood, ale na wysokim poziomie, filmy w ogóle nie wpisujące się w kanon wesołych, kolorowych obrazów), Milos Forman, Luc Besson (cenię go za film Angel-A), z polskich twórców moim ulubieńcem jest Krzysztof Krauze.



PostWysłany: Wto 11:00, 01 Gru 2009
Kalpana
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 23 Maj 2009
Pochwał: 22

Posty: 4292

Miasto: Mława
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04559 sekund, Zapytań SQL: 14