"Nie"szczęście

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Nie"szczęście

Cytat:
Wczoraj natchnęło mnie ! Na napisanie krótkiego Huddy fika .
Jak zwykle nie spisałam się na medal . Ale coś tam spisałam ! Dedykuję tego fika wspaniałej pisarce : Shitzune :*


Na zegarku pojawiła się godzina 10:05.
Wpadłam w panikę ! Czas biegł bezczelnie . Nie zwracał uwagi na twarze zezłoszczonych ludzi .
Czy musi zawsze tak się spieszyć ?

Dziś spieszyłam się . Razem z moją jedyną najukochańszą córeczką wybierałam się na tańce . Od dawna planowała razem z koleżankami nauczyć się tańca : Jazzu ! Podziwiałam zapał mojej małej . Moje koślawe nogi i brak rytmu – nigdy by nie wygrały takiego zadania jak taniec .
Ale liczyło się jej szczęście ! Szczególnie po śmierci ojca..

Z prędkością światła znalazłyśmy się w samochodzie . Odpaliłam samochód i migiem wyjechałam z garażu . Nie było to łatwe zadanie : było trudne i niebezpieczne . Ale jak nie mogłam dodać gazu jak Rachel cały czas płakała ! Wiem . Jest zbyt rozpieszczonym dzieckiem ale jak nie ma ojca …?

Dotarliśmy ! Spóźniliśmy się o minutkę . To była jazda – powtarzała maleńka . Uwielbiam do niej tak mówić ! Ale staram się jednak jej tak nie nazywać tak nie mówić . Cały czas mi wtedy powtarza że już jest „dorosła ‘ na takie rzeczy . Ale przecież ma osiem lat ! Nie jest dorosła . Nadal widzę w niej taką dziewczynkę jaką widziałam kilka lat temu . Co umiała wymówić tylko „ mamę ‘ i „tatę” .. Ale ona nie ma ojca ..

Na lekcji tańca nie mogłam od niej oderwać oczu . Odpaliłam kamerkę i zaczęłam ją kręcić ! Dałam przybliżenie na jej uśmiech , nie mogłam zmienić na inną część ciała . Bo to był uśmiech tego samego ciepłego człowieka . Którego kochałam.. ale szybko zmieniłam kadr i przybliżyłam na jej niebieskie oczy – niebieskie jak jej tatuś . Niby nic nie mówiły ale dla mnie mówiły wszystko . Jej nastrój !
Nagle kamera zastopowała , na ekranie ukazała się informacja „ Doładuj ‘ . Zgasiłam natychmiast kamerę i wsadziłam do torby . To koniec dziś mojej zabawy kamerą . Zaczęłam patrzeć własnymi oczami na jej smukłą uśmiechniętą sylwetkę . Wzruszyłam się..
Popatrzyłam w górę i miałam wypisaną cała odpowiedź mojego męża „ Pani Dyrektorko skąd te łzy ? Zawołać Wilsona? A zapomniałem , on jest tylko onkologiem” – na mojej twarzy pojawił się uśmiech . Przypomniały mi się piękne dawne czasy.. jak już patrzyłam na małą przypomniał mi się YCD . Zaczęły się moje skojarzenie . YCD – Wesele – House .
O tak , w dniu ślubu dawał czadu ! To był najpiękniejszy dzień w moim życiu. Cały czas miałam uśmiech na twarzy .. cały czas było mi ciepło . Bo byłam otulona w jego ciepłe , bezpieczne ramiona !
Po nocy poślubnej która była gorąca …
Zginął w wypadku . Jechał za szybko . Na motocyklu..
Szanse na ocalenie mojego męża były równe zero .
Ból po stracie Grega był nie do opisania . Razem z moją nienarodzoną córeczką czuliśmy dwukrotny ból .

Tydzień później okazało się że nie zrobił tego umyślnie ! Jechała ciężarówka , upity kierowca . Wjechał w Grega . On jechał w porządku . Wiedziałam że musi jechać przepisowo . Miał żyć dla kogo : Dla mnie i nienarodzonej córki . Kierowca ciężarówki nie zginął . Ciągle jest przesłuchiwany . Nie pójdzie mu tak łatwo..
W końcu zabił , zabił mojego męża !

Moje przemyślenia przerwała Rachel . Zawsze trzymała się swojego ! I była dość upierdliwym dzieckiem . Chciała lizaki dla niej i dla koleżanek . Taak, te czerwone w kółka a czasem w serduszka . Uwielbiała je ! Jak Greg..
Codziennie szukam podobieństw między nimi i widzę ich coraz więcej ..

Ja się nie poddam ! Będę żyła do końca
Z moją córeczką
i Gregiem
który będzie na zawsze w moim i jej sercu..



Autor postu otrzymał pochwałę.

PostWysłany: Wto 20:07, 15 Wrz 2009
ann
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 15 Mar 2009
Pochwał: 49

Posty: 7847

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ann, dziękuję za taką piękną dedykację. Naprawdę, to bardzo miłe, cieszę się, że podoba ci się to, co piszę, i że sama zdecydowałaś się coś naskrobać.
Ale lubię być czepliwa, poza tym, taka cudna dedykacja zobowiązuje, dlatego też wytknę conieco ;)
Przede wszystkim: odstępy przed znakami intepunkcyjnymi. Trochę dziwny nawyk, nawyk albo przypadłość klawiatury, nie wiem. Widzę, że piszesz też tak na co dzień. Troszkę utrudnia to czytanie.
Cyferki w tekstach piszemy słownie ;)
Nie pasują mi trochę kolokwialne określenie. To nie błąd, narracja jest pierwszoosobowa, ale nie wyobrażam sobie, żeby Cuddy użyła słowa "czadu" tak po prostu ;) (chyba że ironicznie)
Tak więc - szczerze radzę wysłać tekst do bety i wkleić poprawioną wersję, bo szkoda, żeby tak zostało.
Ale pochwalić też muszę ;)
Podoba mi się sam pomysł, trochę jak moje "Insanity" tylko że tu mamy Cuddy już częściowo pogodzoną z losem. Cuddy, która wie, że ma dla kogo żyć, która już czuje, że może się pozbierać z tego wszystkiego.
To jest Cuddy, którą znamy, kobieta, która cierpi, która czuje, ale także ma w sobie siłę.
Ann, pisz więcej! ;*



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Wto 21:10, 15 Wrz 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cudowne .
Trochę smutne , ale napisane genialnie. ;)



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Sro 8:48, 16 Wrz 2009
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo podoba mi się pomysł. :mrgreen: Trochę smutne,ale inne od wszytskich :wink:



_________________
"Doing nothing is not a plan it is a specyficly lack of a plan"

PostWysłany: Sro 14:15, 16 Wrz 2009
Betti
Chirurg dziecięcy
Chirurg dziecięcy



Dołączył: 13 Kwi 2009
Pochwał: 13

Posty: 2631

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smutne... nawet bardzo, a ta historia z czerwonymi lizakami... ja nie mogę *wzruszyła się*



_________________

Następny sezon będzie nasz! Nawet "Marian" nam nie przeszkodzi! :mrgreen:
Gusia - moja Bratnia Dusza :wink: Danielek18 - mój młodszy, zÓy i ironiczny brat :mrgreen:

PostWysłany: Sro 14:30, 16 Wrz 2009
zaneta94
Grzanka
Grzanka



Dołączył: 16 Lut 2009
Pochwał: 30

Posty: 11695

Miasto: Dziura zabita dechami :P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03840 sekund, Zapytań SQL: 15